Stavební práce Plzeň2019-01-29T18:50:26+00:00

Stavební práce Plzeň

Malé i velké stavební práce od profesionálních firem

Až už stavíte dům, bazén nebo jiný objekt, kvalitní stavební firma se vám vyplatí

Toužíte po tom probourat v bytě stěnu mezi obývákem u kuchyní, plánujete zbrusu nový rodinný dům, nebo snad potřebujete opravit příjezdovou cestu či provést výkopové práce? Žádný problém, v Plzni najdete řadu stavebních firem, které vám s tím kvalitně a za dobrou cenu pomohou. Podrobně se teď spolu podíváme na to, jak postupovat při výběru takové firmy a na co byste se při volbě měli soustředit, ať už potřebujete zemní, stavební či výkopové práce a na závěr vám doporučíme nejlepší firmy, na které se obrátit.

Stavba bytu nebo jiných nemovistostí

Ať už tak potřebujete zmiňované zemní, stavební či výkopové práce, bylo by dobré si udělat soukromý průzkum trhu plzeňských stavebních firem. Využít můžete samozřejmě i reference od známých a přátel, kteří se nedávno potýkali se stejnou výzvou, jako nyní vy. Pak jsou tu webové stránky daných firem a v případě potřeby už samozřejmě e-maily a telefonní čísla. Dobré je také zjistit, jak dlouho už daný subjekt na trhu působí a zda už má za sebou nějaké úspěšné stavby. Takové realizované práce – v tomto případě postavené rodinné domy či různé přístavby atd. si na víc můžete i prohlédnout. Ale pokud jste laik, stejně toho moc nepoznáte, takže ať už potřebujete provést jakoukoliv stavební práci, vždy je dobré dát na reference.

Cena je důležitá, ale nezapomeňte na:

Je dobré si také uvědomit jedno pravidlo, které platí snad pro všechno – podle ceny se zase až tak moc nerozhodujte. Právě u stavebních a pozemních prací to platí dvojnásob. Až podezřele nízká cena je totiž často vykoupena kvalitou odvedené práce i použitého materiálu. Výhodou je, že v Plzni najdete řadu dobře prověřených a kvalitních stavebních firem s dobrými referencemi. Cena by měla být také předem pevně stanovena. Jakékoliv práce a materiál potřebné nad rámec, by s vámi měla pověřená osoba z firmy nejprve projít a vy byste je měli schválit.

Vždy je dobré mít finanční rezervu

V každém případě ale skutečně záleží na tom, co stavíte – nelze jednoduše vypsat ceník jednotlivých firem v plzeňském kraji. To vše je samozřejmě velmi individuální. Vše samozřejmě záleží na tom, jaké jsou vaše požadavky atd. Příklad si ale můžeme udělat o obvyklé investici domácností – stavby rodinného domu. Samozřejmě zde záleží na tom, z jakého materiálu si jej chcete nechat postavit, bude ze dřeva, zděný či se bude jednat o kombinaci obou materiálů? V každém případě vám samozřejmě doporučujeme mít nějakou tu rezervu a nespoléhat se jen na orientační propočty.

Velké i malé stavební zakázky

My se podíváme na to, na kolik vás vyjde takový malý zděný rodinný dům o rozměrech zhruba 120 metrů čtverečních. Ten je schopna postavit většina firem. Samozřejmě vždy záleží i na pozemku, jeho lokalitě a parametrech domu. Takový je možné pořídit už od zhruba 4 milionů korun. Je to ale opravdu individuální a je potřeba vycházet z požadavků zákazníka, použitých materiálů a cenové kalkulace dané stavební firmy. Cenu tak berte skutečně spíše pro příklad. Záleží totiž na tom, zda chcete mít dům zateplený, což vám samozřejmě doporučujeme – prodloužíte tím i jeho funkčnost a životnost. Pokud ale zrovna nemáte moc volných financí, nedoporučujeme vám se do stavby vůbec pouštět. Díky našponovanému rozpočtu budete muset přistoupit na řadu kompromisů.

Co je v ceně stavebních prací

Je samozřejmě také důležité si uvědomit, zda chcete patrový či přízemní dům. Jak náročné budou výkopové práce a stavba základů – pokud se pozemek nachází například ve svahu, bude to dražší. Následně samozřejmě záleží na lokalitě. Samozřejmě i plzeňské oblasti bývají více či méně atraktivní. Při počátečním rozpočtu musíte myslet také na různé doplňkové věci, například na stavbu plotu – takový metr drátového pletiva vás například vyjde na 500 korun za jeden metr. Za terasu můžete zaplatit 80 tisíc korun, ale klidně i půl milionu. Takto bychom ale mohli pokračovat donekonečna. Myslíme si ale, že každá rada se při výběru stavební firmy hodí.

Výkopové a zemní práce

Při jakékoliv stavbě nesmíte samozřejmě zapomínat na nutné zemní a výkopové práce. Bez nich byste skutečně nic nepostavili. Jak už jsme uváděli, je důležité si určit, zda si je uděláte svépomocí nebo to necháte na vybrané stavební firmě. Také už jsme zmiňovali, že tato varianta není zrovna moc vhodná a ušetřené peníze vyměníte za dlouhé průtahy a nejistotu, zda bude všechno hotové v takovém stavu, jaký daná firma potřebuje. Takže raději nechte lopaty a krumpáče v kůlně a nechte to na nějaké prověřené plzeňské firmě.

Zemní práce  Plzeň

Samozřejmě i v Plzni existují firmy, které se zabývají pouze zemními a výkopovými pracemi. Zase samozřejmě záleží na tom, co stavíte či upravujete. I když se nejedná o nějakou rozsáhlou stavbu či práci, doporučujeme vám znovu najmutí odborníků. Daná firma vám totiž zajistí odvoz i dovoz sypkých materiálů jako je například zemina, písek či štěrk. Dané subjekty ale provádí i různé demolice menších staveb a objektů. Pomohou vám ale i s kácením dřevin, křovisek či třeba s opravou příjezdové cesty. I v tomto případě je cena velmi individuální, před zahájení jakýchkoliv zemních a výkopových prací je totiž třeba se dokonale seznámit s terénem, to znamená přesně vědět, o jakou zeminu se jedná a jaké jsou její vlastnosti. Dříve, než se výkopové práce začnou provádět, je nutné místo zabezpečit před pádem do výkopu. Dále je také podstatné, zda budou dané práce prováděny lidskou sílou či technikou. Je podstatné vědět, co chcete postavit, zda se například jedná o srovnání terénu zahrady či o přípravu prostoru pro stavbu garáže či bazénu. ¨Takže ať už se pouštíte do jakékoliv výše popsané činnosti, máte štěstí, že z plzeňských stavebních firem poskytující výkopové i zemní práce si zaručeně vyberete.

Jak je to se smlouvou a záruční dobou?

Nyní se podíváme na smlouvu a záruční dobu. Co se týče stavebních firem, měla by být co nejdelší – zákonem stanovená záruční doba u staveb je tříletá. To ale nic nemění na tom, že vždy záleží na domluvě s danou firmou, takže si klidně můžete vyjednat i delší dobu. Základem je tak co nejlépe vypracovaná smlouva o dílo. Měl by tam být popsán termín dokončení stavby. Zabráníte tím například navyšování domluvené sumy při nedodržení smluveného termínu atd. Takže hotovou smlouvu si určitě ještě nechte překontrolovat od právníka. S tím souvisí i další investice nad rámec - stavební dozor. Jedná se o vámi vybraného člověka, který bude odborným a nezávislým okem práce na stavbě kontrolovat. Připomínáme, že to musí být stavebně-technický odborník. Pokud tak mezi přáteli a známými máte nějakého stavaře, tím lépe. A ještě jedna důležitá věc – ve smlouvě o dílo by mělo být vše jasně a velmi podrobně popsáno. Vyhnete se tak nepříjemným dohadům, co bylo v dané ceně a co jsou práce navíc.A ještě jedna důležitá věc, při podpisu smlouvy byste rozhodně neměli skládat celou dohodnutou sumu. I když se jedná o solidní firmu, je vždy dobré mít klidné spaní. Samozřejmě ale záleží na tom, co stavíte. Pokud například rodinný dům, je možné firmě zaplatit třeba deset procent z jeho ceny a zbytek už se pak hradí z úvěru. Pokud chcete mít co nejmíň starostí, doporučujeme vám takovou stavební firmu, která vám dodá kompletní službu – zajistí vám tedy vyhotovení projektu stavby, vyřídí všechna potřebná povolení i následnou kolaudaci.Stavební práce jsou samozřejmě širokým pojmem, proto se ještě podívejme, co všechno mohou zahrnovat. Pokud v našem výčtu nenajdete, to, co hledáte, neváhejte nás kontaktovat.

CHCI NAJÍT spolehlivou stavební firmu: pomůžeme vám!

V Plzni získáte tu nejlepší cenu s naší pomocí. Díky našim partnerům a zkušenostem pro vás umíme získat lepší cenu až o 20 % levněji než byste mohli najít sami při dodržení vynikající úrovně kvality.Neváhejte získat tu nejlepší nabídku právě od nás:

Přestavba domu a bytu

Pokud je vaším snem stavba či přestavba rodinného domku či bytu a nějaké základní znalosti v oblasti stavebnictví máte, i tak byste si měli pořádně rozmyslet, zda by nebylo lepší si na to najmout stavební firmu. I když vám budou pomáhat kamarádi a rodina, není to zrovna procházka růžovým sadem, a navíc se práce s největší pravděpodobností protáhnou. To vše vlastně platí pro jakoukoliv činnost, které nějak extra nerozumíte a bez rozvahy se do ní kvůli úspoře finančních prostředků pustíte sami.

Rekonstrukce koupelny a jádra bytu

V Plzni stavební firmy provádí běžně rekonstrukce panelákových koupelen, ale i těch, které se nacházejí v cihlových zástavbách či v rodinných domech. Koupelna je spolu s kuchyní jádrem každé domácnosti, a proto je potřeba jí věnovat velkou pozornost. Kompletní rekonstrukci jádra bytu si tak bez úpravy koupelny nelze ani představit. Není zrovna snadné orientovat se ve všech technologických postupech, technických předpisech či materiálech. Proto jsou tu jednotlivé firmy, jejichž technici vám se vším rádi poradí. Samozřejmě záleží na tom, jakou rekonstrukci chcete – zda se bude jednat například jen o pokládku nových obkladů, výměnu vany, sprchového koutu, umyvadla, topení či zda budou potřeba i nějaké zednické práce a stavební úpravy zahrnující probourávání stěn atd. Pokud už se do takto velkých úprav postíte, vyplatí se udělat také nové elektrické rozvody, vodoinstalaci, případně i úpravu odpadů – při těchto činnostech se také bourání nevyhnete. Musíte si uvědomit, že takováto rekonstrukce není otázkou chvilky, takže se vyplatí si podle náročnosti daných prací najít prozatím nějaké jiné útočiště k bydlení, než budou všechny práce hotové.

Malířské práce

Součástí námi sledovaných úprav jsou samozřejmě i malířské práce. Čistě a vkusně vymalovaný byt či kancelář je samozřejmě vaší vizitkou. Ať už chcete vymalovat byt, prostory k podnikání, dát nový kabát venkovní fasádě vašeho domu či natřít kovové či dřevěné konstrukce – malířské firmy v Plzni vám s tím bez problémů pomohou. Dávají si totiž pečlivě záležet na kvalitně odvedené práci. Na začátku zakázky je samozřejmě poradenství (co pro vás bude nejoptimálnější atd.). Samozřejmostí je také příprava pokojů či kanceláří k výmalbě a zakázka samozřejmě obvykle zahrnuje i kompletní úklid po malování. Výhodou také je, že většina firem plzeňském kraji vám provede cenovou kalkulaci zcela zdarma.

Zednické práce

Ať už potřebujete provést jakékoliv zednické práce v Plzni, známe firmy, které vám s tím rády pomohou. Zdarma si u nich zadáte nezávislou poptávku a o ni vám předloží výslednou cenovou nabídku. Firmy v daném kraji se zabývají jak odbornými zednickými pracemi, tak těmi klasickými. Dané subjekty vám tak pomohou s novými ocelovými stropními konstrukcemi, vyzdíváním řezného zdiva i atypického zdiva plotu. Samozřejmostí jsou také vyzdívky zdiva z různorodých materiálů, jako je například opuka. V nabídce je i bednění věnců či základových pásů. Požadovat ale můžete i běžnou zedničinu. Firmy zdí obvodové zdivo i příčky a nabízejí i klasické betonářské práce. Vybrané firmy jsou připravené zvládnout i velké zakázky. Postavené zdi vám v případě potřeby i vyštukují a nabídnou vám případně i hydroizolaci základů.

Pokládka podlahy

Chcete si pořídit novou podlahu? Žádný problém – i v tomto případě je nejlepší veškeré práce nechat na odborníkovi. Většina plzeňských podlahových firem vám nabídnou kompletní servis s výběrem, cenovou kalkulací i vlastní pokládkou plovoucí laminátové či případně dřevěné podlahy. Myslíte si, že to všechno zvládnete sami? Na internetu sice najdete řadu nejrůznější návodů, ale věřte nám, vždy je dobré se poradit s odborníkem a ušetříte si tak čas i peníze. Není totiž jednoduché všechno správně proměřit, spočítat, nařezat.

Klempíři a pokrývači

V Plzni najdete firmy poskytující kompletní rekonstrukce střech od drobných oprav po celkovou přestavbu. Samozřejmostí je i vybudování zcela nové střechy. Spolehnout se můžete na kvalifikované týmy klempířů i pokrývačů i na práci za rozumnou cenu. Samozřejmostí je pak precizní provedení i profesionální výbava pracovníků. Vybraná firma vám na vaši střechu upevní libovolný typ střešní krytiny a namontuje i veškeré klempířské prvky. Součástí úprav jsou většinou i drobné tesařské a zednické práce i autodoprava. Zajistí vám i zateplení střech či instalaci střešních oken. Co se klempířských prací týče – firmy zajištují oplechování fasád a střech i případné lemování komínů. Samozřejmostí je výroba a montáž veškerých klempířských prvků z různých materiálů.Klíče od půjčeného auta v Plzni